Künye | İletişim | Arşiv | Gazeteler | Kartvizit Rehber
19 Şubat 2018 Pazartesi
Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
SPOR
ZONGULDAK
EĞİTİM
YAŞAM
EKONOMİ
MEDYA
KÜLTÜR SANAT
DİĞER
 
  17 : 50 : Video lu HaberEREĞLİ BELEDİYESİ İTFAİYESİ'NDEN 'DANA KURTARMA' OPERASYONU  17 : 43 : KÖMÜRDE AÇAN ÇİÇEKLER SERGİSİ AÇILDI  17 : 27 : EREĞLİ TSO YÖNETİMİ'NDEN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET  13 : 48 : FUTSAL ŞAMPİYONLARI TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK  13 : 14 : ÜST GEÇİT İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI  12 : 57 : MİLLİ GURURUMUZ VOLKAN ULUĞ  18 : 29 : KDZ. EREĞLİ KASTAMONU'YU DÖRTLEDİ: 4-1  16 : 48 : TAZEGÜL:"GELECEK YILLAR, İYİ'LERİN YILI OLACAK"  15 : 21 : ŞAMPİYONA YAKIŞTI...  15 : 19 : OCAKCI AİLESİ YASTA
ANA SAYFA  / Zonguldak  -> VİDEOLU HABERLER
UYSAL: "EREĞLİ YENİLENİYOR"
UYSAL: "EREĞLİ YENİLENİYOR"

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak ve Ereğli basınıyla bir araya gelerek ilçede yapılan ve yapımına devam edilen hizmetleri tek tek gezdirerek bilgilendirdi.

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 04 Aralik 2017 17 : 19 

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak ve Ereğli basınıyla bir araya gelerek ilçede yapılan ve yapımına devam edilen hizmetleri tek tek gezdirerek bilgilendirdi.

Belen Sanayi Sitesindeki Ereğli Belediyesi Şantiyesinde sabah kahvaltısında gazetecilerle bir araya gelen Uysal, daha sonra ilçede yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Uysal, "Belediyemiz Fen İşleri, Su Kanalizasyon ve Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğünce kullanılan ve bünyesinde İtfaiye Müdürlüğünü de barındıran şehrin girişindeki Potbaşı Şantiyesi, Çocuk Oyun Dünyası yapılmak üzere yıkılırken, "Yeni Şantiyemiz" Belen Sanayi Sitesi mevkiinde bulunan 13 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu.

Kazı ve dolgu yöntemi ile bin metreküp hafriyat, 3 bin metreküp taş tuvar çalışması ile tamamen belediye imkanları ile yapılan, eğitim salonları, 4 ayrı ana yönetim binası, üretim atölyeleri, iş makinesi parkını da bünyesinde barındıran "Yeni Şantiye" gelecek 50 yılın planlanarak inşa edildi.

Kdz.Ereğli Belediyesi son 3,5 yılda tarihinin en güçlü araç parkını kurdu. Kiralama yöntemi tarihe karıştı. Belediyenin öz kaynakları ile ve borçlanmadan araç parkına, 2015 yılında 31, 2016 yılında 26, 2017 yılında ise 10 olmak üzere 67 yeni araç kazandırıldı" dedi.

Hüseyin Uysal'ın diğer bir durağı ise 1. Sınıf atık getirme merkeziydi.  Belen Sanayi Sitesi girişinde toplam bin 500 metrekarelik alan üzerine Atık Getirme Merkezi kurulduğunu hatırlatan Başkan Hüseyin Uysal, "Merkezde atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıkları, hacimli atıklar, flüoresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar, atık ilaçlar ve evlerden kaynaklanan tehlikeli atıklar toplanıyor. Atıkların kaynağından ayrı ayrı toplanması ve atık getirme merkezine getirilmesi için vatandaşlarımız söz konusu atıkları tesisimize ulaştırabilir ya da Alo Atık 333 15 53 numaralı hattımıza ulaşarak talepte bulunabilir." şeklinde konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  daha sonra kısa bir süre sonra hizmete girecek olan yeni Terminal binasını gazetecilere gezdirdi. Uysal, "Yapımına 2013 yılı Haziran ayında başlanan, %30'u bitmiş inşaat halinde devralınan Terminalin yapım işini tamamladık. Otobüs firmalarının ihalesi ve Terminal girişinin trafik açısından daha güvenli olması için sinyalizasyon çalışması tamamlandı. Çarşı merkezinde bilet satış noktalarının yapımı da son aşamaya geldi. Yeni terminali kısa süre içinde hizmete açıyoruz" dedi.

Başkan Hüseyin Uysal ve beraberindekiler daha sonra Kışla Sanayi Sitesi girişinde bulunan Merkez İtfaiye İstasyonunu ziyaret ettiler. Başkan Uysal, "İtfaiye İstasyonlarını yeniledik. Potbaşı'nda ihtiyaca cevap veremeyen  itfaiye hizmet binası yerine, Kışla Sanayi Sitesi girişine Merkez İtfaiye istasyonu, Kepez Belen Sanayi Sitesi yanına ara istasyon kurduk. Ayrıca İtfaiye Teşkilatını, yeni itfaiye aracı, arama kurtarma botları ve diğer ekipmanların yanı sıra, Plaj Mevkii'nde bu yaz sezonu kullanımına başlanan Jet ski alarak daha da güçlendirdik" dedi.

SEYİR TERASI TAMAMLANDI

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bağlık ve Sarıkorkmaz Mahallesi sınırlarında yeralan 18 dönüm alan içinde piknik masaları, yürüyüş yolu olan ve Kdz.Ereğli'nin kuşbakışı görüntüsüne sahip seyir terasını gazetecilere gezdirdi. Uysal, alana çocuk parkı ve spor aletlerinin de yerleştirileceğini belirtti.

Buradan Kabasakal ve diğer derelerin ıslah çalışmalarını gazetecilere yerinde gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, "Şehrimizde ıslah edilmedikleri için sel felaketlerine neden olan dereler için DSİ işbirliği 5 ayrı derenin ıslahları gerçekleştirildi. Kavaklık Halkapınar, Kışla Sanayi, Köseağzı derelerinin ıslahını bizzat belediyemiz gerçekleştirdi. Üzerinde bulunduğumuz Kabasakal Deresi ıslahı da büyük oranda tamamlandı.

Kdz.Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü 3,5 yılda toplam 125 km uzunluğundaki içme suyu ve Kanalizasyon hattını yeniledi. 31 mahallenin 27'sinde içme suyu hatları %100 oranında değişti. Bir başka deyişle 49 bin abonenin 44 bini (%88)inin içme suyu hattı yenilendi.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan, Belediyemizin 42 milyon TL tutarındaki proje maliyetini karşılayacağı "İçme Suyu Arıtma Tesisi"nde test çalışmaları son aşamaya geldi. Test çalışmaları bittiğinde ilçemize su verilmeye başlanacak ve ilçemiz memba kalitesinde suya kavuşacak. Sadece bugün değil, gelecek 50 yıl ve 350 bin nüfus düşünülerek yapılan bu tesis, ilçemizin hayatı, yaşamı ve geleceği. Tesisin ilçemize kazandırılmasında başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu olmak üzere, DSİ Bölge Müdürlüğüne, bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dağlar Mahallesi, Bölücek Mahallesi Çimenciler sokak ve Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak 2015 yılında kanalizasyona kavuştu. 7 ayrı Terfi İstasyonu yapıldı.

İlçemizde yaşanan sel felaketleri sonrası gerekli tedbirlen alındı. Çarşı merkezinin aşırı yağışlardan etkilenmemesi için biri çarşı merkezi diğeri ise Dikili yokuşu-Ali Molla Camii bölgesi olmak üzere 2 ayrı etap şeklinde yapılan çalışmalar kısa sürede sonuç verdi." dedi.

Sakindere ıslah çalışmalarıyla ilgili gazetecilere bilgi verdiği sırada bir vatandaş buraya el atan Başkan Uysal'a teşekkür ederek, "Bazıları yetkileri vermediler ama   en önemli projelerden birisi burasıdır. İki araç yan yana geçemiyor. İşe gittiğimiz zaman aklımız çocuklarımızda, acaba ezildi mi, acaba  bir şey oldu mu? Diye. Allah bin kere razı olsun geldi buraya el attı, yetki verilmemiş olabilir ama buraya başlandı. En güzel proje burası bence. Niye yerleşim yeri! Hep sahil hep sahil mahalle aralarında bir şey yok. İnşallah bitişini de birlikte göreceğiz . Allah razı olsun."şeklinde konuştu.  

Sakindere'de alt yapı çalışmalarının sürdüğüne dikkat çeken Başkan Uysal, "Sakindere'de alt yapı çalışmalarımız sürüyor. 280 metrelik ıslah yapılacak proje kapsamında, duvar yükseklikleri 5'er ve 3'er metre, dere kenarında 6 metre gezi yolu, 7 metrelik araç yolu, sağlı-sollu yaya kaldırımları ve yeşil alanlar ile birlikte bu bölgede parklar ve piknik alanları oluşturacağız" dedi.

Başkan Uysal ve beraberindeki gazeteciler daha sonra Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.  Uysal, "İlçemiz Muhtarlar Derneğine Belediye Meclisinin de olurları ile yer tahsisinde bulunduk. 31 Mahalle Muhtarımızın her birine çalışma olanağı sağlanırken bilgisayarları da temin edildi. Dernek bünyesinde köy muhtarları için de alan oluşturuldu. Ayrıca Kızılay'a da yer tahsisinde bulunuldu. Belediyemiz Şehit Aileleri Derneği ve LÖSEV'e de Spor Parkı bölgesinde yer tespitini de yaptı" şeklinde konuştu.  

Başkan Uysal, hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi;

SPOR PARKI 7'DEN 70'E HERKESİN YENİ BULUŞMA ADRESİ OLDU

Erdemir Ofis yolu üzerindeki 4 dönüm alan üzerinde yaklaşık 2 milyon TL maliyetle yapılan Spor Parkımız, kısa sürede toplumun her kesiminin, ailelerin buluşma noktası oldu. Burada çocuklarımızın, gençlerimizin, ailelerin heyecanı ve mutluluğuna şahit olmak, beni fazlasıyla memnun ve mutlu ediyor.

ATATÜRK ANITI VE İNÖNÜ PARKI YENİLENDİ

İlçemizin resmi törenleri dahil bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan ve 1989 yılında dönemin Belediye Başkanı merhum Ruhi Cöbekoğlu tarafından yaptırılan Atatürk ınıtı 28 yıl sonra yenilendi. Bölgede rölyefler ile anıt ve zemin taşları değiştirildi, ışıklandırma sistemiyle Atatürk Anıtı daha modern bir hale kavuşturuldu.

Anıt ve çevresinde yenileme ve düzenleme çalışmaları kapsamında 2. Etap çalışmalar ise İnönü parkında tamamlanmak üzere. İnönü Parkında tarihi Çınar ağaçları nefes aldı ve Park zemin yenileme, aydınlatma ve devam eden yeşil alan çalışması ile daha modern bir görünüme kavuştu.

İLÇEMİZE YENİ SOSYAL TESİSLER KAZANDIRDIK

Kdz.Ereğli Belediyesi sahil şeridinde Çilek Kafe, Bozhane Kafe ve Sahil Cafe adıyla 3 ayrı sosyal tesisi bünyesine kattı. Yeni istihdamla birlikte halkımıza uygun fiyatlarda bir hizmet sunan tesisler, halkın tercih ettiği mekanlar haline geldi.

ÇOCUK OYUN DÜNYASI HİZMETE GİRDİ

Belediyemiz Fen İşleri, Su Kanalizasyon Ulaştırma Hizmetleri ve İtfaiye Müdürlüğünce kullanılan şehrin girişindeki eski şantiye binalarımızın yerine "ÇOCUK OYUN DÜNYASI" inşa ettik. Yaklaşık 22 dönüm alanda oyun ve oturma grupları monte edildi.

ELMATEPE'YE ÜST GEÇİT VE KAPALI YÜZME HAVUZU KAZANDIRIYORUZ

Elmatepe bölgemizde 40 metre genişliğinde akıcı bir trafiği olan bu yolda üst geçit yapmak için meclis toplantısında düşük faizli, uzun vadeli belediye bütçemizi de zorlamayacak şekilde bir borçlanma istedik ancak mecliste hayır çıktı. Ama bizler her iki tarafında asansörü de bulunan yaşlılarımızın da, engellilerimizin de kolaylıkla kullanabileceği ilçemize yakışır bir üst geçidi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Kapalı Yarı olimpik yüzme havuzu yapım içinde ihaleye çıkıyoruz.

ÖMER HALİSDEMİR BULVARI TAMAMLANDI

2016 yılı başında kazma vurduğumuz ilçemizin vizyon projesi, "Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı'nda elektrik hatlarının yer altına alındı. Bulvar üzerinde, orta refüjde daraltma, şehitleri ayıran korkuluk sisteminin yanı sıra trafiğin 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritten akması sağlandı. 2 taraflı birer şerit kısmı park alanlarını da bünyesinde barındıran Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı yaya yolları, yeni duraklar, selvi ve oya ağaçları ile ilçemize çok yakıştı.

UZUN MEHMET ANITINI YENİLEDİK

İlçemiz Kestaneci Mahallesinde bulunan Uzun Mehmet Anıtını "Uzun Mehmet"in  adına yakışır bir şekilde yeniledik. Mevcut 300 metrekarelik alan üzerinde bulunan su deposu da yer altına alınarak 1000 metrekareye çıkarılarak yeniden düzenlendi.

KİRMANLI SU DEPOSU GELECEK 50 YIL PLANLANARAK YAPILDI

DSİ tarafından Kızılcapınar İçme Suyu projesi kapsamında toplam kapasitesi 1500 metreküp olan depolar yıkılarak yerine 3000 metreküp kapasiteli depo yapılmıştır. Bu depo hem kapasitesinin arttırılması hem de teknoloji bakımından scada sistemi ile kontrol edileceğinden oldukça modern bir depodur. İlçemizin 3 bölgesini de besleyecek olan bu depo kapasite olarak gelecek 50 yıl planlanarak yapılmıştır. Ayrıca proje kapsamında ilçenin muhtelif mahallelerinde kapasiteleri 3000 metreküp arasında değişen 7 adet depo yapılmıştır.

KENT MÜZESİ AÇILDI

İlçemizde Kent Müzesi açıldı. İlçenin tarihi ve yöresel eşyaları ile donatılan Kent Müzesini 3,5 yılda 6.500 kişi gezdi.'


Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 68 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Diğer Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 19-02-2018 | 17 : 27 01  EREĞLİ TSO YÖNETİMİ'NDEN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET  (24)
 16-02-2018 | 16 : 14 01  EMNİYET MÜDÜRÜ FERDİ KUYU'DAN BAŞKAN UYSAL'A ZİYARET  (42)
 16-02-2018 | 16 : 01 06  AKDEMİR'E TEŞEKKÜR ETTİLER  (38)
 16-02-2018 | 15 : 54 50  ULUPINAR SAĞLIK BAKANLIĞINDA…  (36)
 15-02-2018 | 15 : 13 04  YAYALAR İÇİN TEHLİKE ÇANLARI!..  (94)
 14-02-2018 | 18 : 48 13  EREĞLİ MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK...  (45)
 14-02-2018 | 17 : 06 28  ÖZCAN ULUPINAR KARMA ALT KOMİSYON BAŞKANI OLDU…  (20)
 14-02-2018 | 16 : 27 56  ÇAKIR, BAKAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜ  (44)
 14-02-2018 | 16 : 26 50  K YETKİ BELGESİ İPTAL OLANLARA YENİ ŞANS  (42)
 14-02-2018 | 15 : 08 00  ÖZKAN:"EREĞLİ'YE BAKIŞ AÇISI GENEL MENFAATLER OLMALIDIR"  (37)
 13-02-2018 | 12 : 31 08  CHP ZİYARETLERDE!..  (45)
 13-02-2018 | 01 : 19 48  GÖRÜŞMELERİN 1. OTURUMU YAPILDI  (47)
 12-02-2018 | 18 : 54 22  YALÇIN: "BİRLİKTE GÜÇLÜ OLURUZ"  (41)
 12-02-2018 | 16 : 44 40  LİDERE BAŞARI DİLEDİLER  (41)
 12-02-2018 | 16 : 23 14  FUARDAN MEMNUN DÖNDÜLER  (46)
 12-02-2018 | 16 : 09 21  ERSEM ÇALIŞANLARINDAN BAŞKAN ERCAN'A ZİYARET  (55)
 11-02-2018 | 18 : 24 18  ÇATUROĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI  (43)
 11-02-2018 | 14 : 41 25  İŞ KAZASI MAĞDURLARINA KAMUDA İSTİHDAM!  (43)
 10-02-2018 | 14 : 09 02  EMLAKÇILAR KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER  (697)
 09-02-2018 | 15 : 34 50  BİRLİKTELİK DEVAM EDECEK  (52)
 09-02-2018 | 15 : 29 29  ERCAN'DAN YALÇIN'A ZİYARET  (46)
 09-02-2018 | 15 : 25 10  AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ TBMM' DE TOPLANDI…  (39)
 09-02-2018 | 15 : 22 56  AKDEMİR HASTANEDE ZİYARET ETTİ  (42)
 09-02-2018 | 15 : 02 49  KARMA KOMİSYON KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU FAALİYETLERİ İÇİN TOPLANDI…  (53)
 08-02-2018 | 19 : 21 33  KARABÜK ŞEHİDİNE AĞLADI  (43)
Köşe Yazarları
Serpil KASAPOĞLU
HEYECANLI BEKLEYİŞ!
İlknur Erşahin Çakıcı
GENÇLERE SÖZ
Aysel Bozdağ
KONTOLSÜZ ÖFKE
Cansel BOZDAĞ
PERDE ARKASI KAHRAMANLAR
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» ERDEMİR'E SEKTÖRÜNÜN LİDERİ ÖDÜLÜ!
» İSDEMİR'İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ TOKER ÖZCAN
» ELİNİN HAMURUYLA . . ! Video lu Haber
» ÇATUROĞLU'NDAN OYAK GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM'E ZİYARET
» ERDEMİR GRUBU'NDAN TÜRKİYE'NİN İLK ÇELİK AR-GE'Sİ
» MESAİ SAATLERİ DEĞİŞMİYOR!
» ERDEMİR GRUBU CEO'SU ALİ PANDIR, TÜRK ÇELİK SEKTÖRÜNÜ ANLATTI
» "BU SENE ŞAMPİYONUZ"
» ZONGULDAK VALİLİĞİ'NDE BİR ARAYA GELDİLER!
» BOZKUŞLAR ŞİRKETLER GRUBU ÖDÜLLENDİRİLDİ
 
Foto Galeri  
CHPNİN YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU
İzlenme : 139
BAŞKAN UYSAL VE PROF.DR. HATİPOĞLUNA SEVGİ SELİ…
İzlenme : 181
UYSAL: EREĞLİ YENİLENİYOR
İzlenme : 214
ANTALYADA ALAPLI VE EREĞLİ RÜZGARI ESTİ
İzlenme : 231

KATEGORİLER

EREĞLİ SAHİL

Copyright © Ereğli Sahil Haber Gazetesi