Künye | İletişim | Arşiv | Gazeteler | Kartvizit Rehber
26 Nisan 2018 Perşembe
Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA
GÜNDEM
SİYASET
SPOR
ZONGULDAK
EĞİTİM
YAŞAM
EKONOMİ
MEDYA
KÜLTÜR SANAT
DİĞER
 
 
 
GENÇLERE SÖZ
GENÇLERE SÖZ
18 Subat 2017 19:45:20

Yazar : İlknur Erşahin Çakıcı
   
   
 
   
 
Makaleyi PaylaşYazı boyutunu büyütmek için       
Ne yapmalı, ne yapmalı? 
Bir yandan kaçınılmaz olarak hayat devam ediyorun mutlu olunasıları, bir yandan mutluluğumuza göz koyanlar, kastı olanlar. 
Karar verdim, bu sene daha çok tiyatro oyunu ve sanatsal film izleyeceğim, daha çok şarkı türkü dinleyeceğim, daha çok sergiye gidiceğim, daha çok fotoğraf çekeceğim, daha çok kitap okuyacağım, daha çok toplumsal ve sosyal etkinliklere katılacağım, memleketimin daha çok yerini görmeye çalışacağım, daha çok insana, daha çok hayvana, doğaya daha da faydalı olmaya çalışacağım. Gençlere ve çocuklara yönelik daha çok tasarının içinde olmaya çalışacağım. Emek sarf edilen, faydasına inandığım daha fazla çalışmalara katılmaya çalışacağım. Bütün bunları kendimi oyalamak ya da tatmin etmek için değil, sızlanmaktan, oturduğum yerden ahkam kesmekten fazlasını yapmam gerektiğine inandığım için yapacağım. 

Söz beni tanıyan tek kişinin bile hayatına kabus olmadan herkese ama herkese faydalı bir şeyler yapılabileceğini gösterebileceğim her yolu deneyeceğim. Belki siyasi bazı oluşumlara da girebilirim. Henüz aklımdakilere uyan tek bir siyasi oluşum var. Belki ona belki yeni başka oluşumlara destek olacağım. İsminin önemi yok önemli olan memleketimize ve yeni nesillerimize faydalı olacağına inanmam. Bazı meslekler var ki onların başarısı çok çok önemli, öğretmenlik gibi. Tanıdığım ya da tanımadığım her mesleğini iyi yapana bende elimden geldiğince yapabileceğim her anlamda destek olacağım. Bazı şeyler maddi destek gerektirebilir, Bunun için de en olması gereken yolları bulmaya çalışacağım. Kısacası başta iki oğlum olmak üzere manevi olarak kendimi gençlere ve çocuklara adayacağım. Gençlere ve çocuklara borçlu olduğumuza inanıyorum, bu borcu ödeyene kadar bildiğim her doğru yolu kullanacağım. 
İhmal ettiğim köşe yazılarımı daha da çoğaltacağım. Daha çok şiir yazacağım. Ulaşabileceğim insanların sayısını daha da çok arttırmaya çabalıyacağım. 

Günümüz koşullarında keyifli yaşamaya en büyük engellerden biri. ekonomik zorluklar ve moralsizlik. Ekonomik açıdan benim kişisel yapabileceğim en önemli katkı yaptığım işim olan Network Marketing işini daha çok insana anlatabilmek, öğretebilmek olabilir. İşimle ilgili öğrenmek isteyen herkese en azından ekonomik olarak ayakta kalabilme yollarını, kazanabilmenin bu farklı ve bağımsız yolunu öğretmeye çalışacağım. Bu konuya daha çok zaman ayırmaya çalışacağım. Sakarya üniversitesi Spor Yöneticiliği öğrencileriyle bir başlangıç yaptım, daha da çok insana ulaşabilmeyi hedeflerim arasına alacağım. 

Katkımın olabileceğini gördüğüm Sivil Toplum Kuruluşlarına destek olmaya, görev almaya çalışacağım. Bana göre en az altı-yedi nesil kaybettiğimiz çocuklara yönelik farkettiğim, faydalı bulduğum her tasarıya destek olmaya çalışacağım. Olumsuzluklara insanca üzülüp kahrolup ama neleri değiştirebileceklerime daha çok odaklanacağım. Çoğu zaman olduğu gibi daha az konuşup daha çok elimden gelenleri yapmaya çalışacağım. Daha önceden yapamadığım zamanları da telafi etmeye çalışacağım. Var olan bütün pozitif enerjimi özellikle çocuklara ve gençlere harcıyacağım. 
Yapmaya çalışacaklarım, yapmaktan kaçınacaklarımı biraz da olsa anlatıyordur diye düşünüyorum. Elinden daha fazlası gelmediğinin çaresizliğiyle oturduğu yerden kınayıp lanet edenlere karşın bıyık altından gülenlere de aldırış etmeden daha çözümcül bir şeyler yapmalı. 

Ne zamana kadar mı? Bilmiyorum hangi tasarıdan kimin ne kadar haberi olur ama başta akıl ve vücut sağlığıma daha da çok önem vererek benimle beraber çalışmak isteyenlerle birlikte o ya da bu sebeple en son nefesimi verene kadar. 
  Bu Yazı Toplam 223 Defa Okunmuştur

 
 
Yorum Ekle    Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazarları
Serpil KASAPOĞLU
EREĞLİ KAZANMAK İSTİYOR
İlknur Erşahin Çakıcı
GENÇLERE SÖZ
Aysel Bozdağ
KONTOLSÜZ ÖFKE
Cansel BOZDAĞ
PERDE ARKASI KAHRAMANLAR
Gündem
MÜSİAD'DAN ERKEN SEÇİM KARARINA DESTEK…
  MÜSİAD'DAN ERKEN SEÇİM KARARINA ..
  EREĞLİ TSO'DA YARIŞ SONA ERDİ
  YALÇIN, PROJELERİNİ AÇIKLADI
  DEMİRTAŞ: "AKP, MADEN ŞEHİTLERİNİ ..
  "ÇANAKKALE ZAFERİ BİR DESTANDIR!"
  DEMİRTAŞ: "TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, ..
  DEMİR ÇELİK İÇİN YERLİ HAMLESİ!
Siyaset

MHP'DE ADAY ADAYLIĞI HAREKETLİLİĞİ!..

MHP İlçe başkanı Rahman Demirtürk, partilerinde milletvekilliği aday adaylığı için yoğun başvuru olduğunu, aday adaylarından ..

ARALARINDA DEMİRTAŞ'TA BULUNUYOR!

Ankara'da erken seçimler öncesi sıcak gelişme... CHP ve İYİ Parti yapılan görüşmeler neticesinde anlaştı. 15 ..

Foto Galeri  
CHPNİN YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU
İzlenme : 276
BAŞKAN UYSAL VE PROF.DR. HATİPOĞLUNA SEVGİ SELİ…
İzlenme : 314
UYSAL: EREĞLİ YENİLENİYOR
İzlenme : 357
ANTALYADA ALAPLI VE EREĞLİ RÜZGARI ESTİ
İzlenme : 362
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

YORUMLAR
» YALÇIN, PROJELERİNİ AÇIKLADI
» ERDEMİR'E SEKTÖRÜNÜN LİDERİ ÖDÜLÜ!
» İSDEMİR'İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ TOKER ÖZCAN
» ELİNİN HAMURUYLA . . ! Video lu Haber
» ÇATUROĞLU'NDAN OYAK GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM'E ZİYARET
» ERDEMİR GRUBU'NDAN TÜRKİYE'NİN İLK ÇELİK AR-GE'Sİ
» MESAİ SAATLERİ DEĞİŞMİYOR!
» ERDEMİR GRUBU CEO'SU ALİ PANDIR, TÜRK ÇELİK SEKTÖRÜNÜ ANLATTI
» "BU SENE ŞAMPİYONUZ"
» ZONGULDAK VALİLİĞİ'NDE BİR ARAYA GELDİLER!
 
HAVA DURUMU
ZONGULDAK İSTANBUL ANKARA
Video Haber
FARKINDAYIZ!..
İzlenme Sayısı : 59
EREĞLİ BELEDİYESİ İTFAİYESİ'NDEN 'DANA KURTARMA' OPERASYONU
İzlenme Sayısı : 90
ZONGULDAK'I BAYRAKLARLA DONATTILAR
İzlenme Sayısı : 88
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 3666
  Bugün : 806
  Toplam: 3482545
   Şuan Çevirimiçi:

 37 konuk,

 

KATEGORİLER

EREĞLİ SAHİL

Copyright © Ereğli Sahil Haber Gazetesi